Volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje

Ve dnech 12. a 13.října 2012 se konaly v naší obci volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Celkem bylo vydáno 101 hlasovacích lístků. K volbám přišlo 49 voličů. Volební účast byla téměř 49%, což je velmi vysoké číslo v porovnání s celorepublikovým průměrem. Ze 49 odevzdaných lístků byly 2 neplatné.

Volby v naší obci vyhrála Komunistická strana Čech a Moravy s celkovým počtem 17 hlasů. Na druhém místě se umístila Občanská demokratická strana s 12 hlasy a na třetím místě Koalice pro Královéhradecký kraj - KDU - ČSL - MDK - VMP s 6 hlasy.

Česká strana sociálně demokratická získala 4 hlasy, Změna pro Královéhradecký kraj 3 hlasy, Česká pirátská strana 2 hlasy, Východočeši 2 hlasy a Dělnická strana sociální spravedlnosti - stop nepřizpůsobivým 1 hlas.

Další volby nás čekají v lednu 2013, kdy budeme poprvé volit přímou volbou prezidenta naší republiky. Termín konání voleb je stanoven 11. a 12. leden 2013.

Joomla templates by a4joomla